i love modaturkiye

21 Ağustos 2012 Salı

Vilada sopası;

Hayatımızda bazı insanlar bence bir vilada sopası kadar kıymetlidirler..
Dış yüzeyi yerdeki tüm tozları yalam yalpak silmekten başka işleri yoktur.Gösterişlidirler..İnce uzun,pahalı ve şık.Ama tamamen kirlidir bunlar.İki üç kez sıkarsınız yüz kere yerleri silersiniz..
Bir amerikan kaput bezi kadar başarılı değildirler.Halbuki amerikan kaput bezleri ucuz,gösterişsiz ama çok kullanımlıdır.Güzel cam silersiniz.Hatta eskiden bebek bezi olarak annelerin kullandığı bir bezmiş.
Neden mi bezden yola çıktım bilmiyorum..
Fakat bazen başı şeyler birbirine çok benzer gibi geliyor..
İnsanlar tür türdür..
Mesela az konuşup cool bir hava yaratmaya çalışıp küçük dağları ben yarattım egom tavana vuruyor "of kafam" diye dolanan tiplerde vardır..
Konuşan ama içsel olarak sizinle hiçbir şey paylaşmayan acı çekenlerde..
Ya da susup acı çeken,pek müstesna bireyler..
Hiç ailesinden bahsetmeyen tipler vardır mesela..Ya da avcı tipler (kadın ya da erkek olması fark etmez) vardır.Bunlar gözlerine kestirdikleri türü avlamak için her türlü iğrençliğe başvururlar.Hatta o kadar alçalırlar ki karşısında bulunan kişiye sevgi sözleri bile söylerler.
Birde çok sevip konuşamayan tipler vardır.Bunlar genelde platonik aşk vakaları yaşarlar fakat şanslı olanları da vardır..
İçimizi kemiren insanlar vardır mesela bunlarda iki tiptir. Ya devamlı sorunları olup devamlı bizden çare beklerler.Yada devamlı sevgi isterler.
Genelde insanlar bezlere benzerler.
Mesela mutfakta kullanılan lavabo bezleri gibidir kimi insanlar devamlı hayatımızda işe yarar ve gereklidirler..
Birde kapı önüne konan ayak silmelik bezler vardır.Üstüne basarız ayaklarımızı temizleriz ama bir minnet duymayız onlar hep işe yararlar halbuki tıpkı hayatımızda kıymetlerini sonradan anladığım insanlar gibidirler.
Burun bezleri de vardır.Bunlar mevsimlik olur.Mevsiminde işe yarasa bile pistir bunlar.Bir süre sonra sizi de kirletecek boyutlara geldiklerinde hemen makinaya ya da çöpe atarsınız biter..
En çok ruh yiyiciler korkutur beni.Onların ruhsal durumları hiç bitmez bir kere kendilerini tanımlayamadıkları için çevrelerindeki insanları helak etmek için yaratılmış bir vilada sopası gibidirler..
Ömrünüzün bir süresini temizler gibi yapıp sonra üstünde kalan tüm çar çöp kılı hayatınızın ortasına atıverirler..
Sanırım bu yazı benim kendimi ilk farklı tarz denemem diyebilirim..
Lütfen vilada sopası olmayın gidin amerikan kaput bezi olun ama hint kumaşı sanmayın kendinizi..
Karşı dağları ben yarattım diye bakan o gözleriniz yalnızca tiksinti kaynağıdır.
Kendi aklınızı kendinize saklayın çünkü kimse yuvasında pislik saçan bez istemez.
Cao..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder