i love modaturkiye

26 Ocak 2013 Cumartesi

Bazen bilemezsin ne olduğunu

Çaresizce kalırsın.Beynin ve yüreğin arasında.Bazı olaylara bazı şeylere anlam veremezsin .Neden bu kadar zordur hayat.Halbuki bir iğde ağacı gibi güzelken zamanını beklemek gerekir iğde yemek için.İğdeler ve dalları..
Bazen bilemezsin ne olduğunu dua edersin hala anlam veremezsin, hayat ve sen öyle karışık kalırsın ki sanki birbirine dolanmış binlerce ip.
Ah bu efkar ah bu nefes.
Bir ağırlık gibi çöker üzerine üstünden kaldırmak istediğin.Kafandaki binlerce hece.Tamamlamalar tamamlayışlar..Her biri konuşuyor..Bir dert yok halbuki ama o efkar..Ah bilinmeze iç çekişler olmayıp söyleyişler..


12 yorum:

 1. Anlatılmaz yahut anlaşılmaz bazen coğu şeyler.. Anlamlandırmaya çalıştığın bir çok şey gibi o da senin elinde değildir ki.. Fikirlerin sana, beyninde ki zarif kıvrımlarda salt mutluluğu yakalarsın umarım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorsun öyledir bazen biliyorsun işte biliyorsun ..Beynimi arada durdursam süper olurdu diyorum bazen..

   Sil
  2. Kolay değildir düşünmemek, boş vermek.. Ama duymamaya çalırsın.. işe yararda biraz. Ama o orada bilirsin kendini kandırmak gibi olur çoğu zaman..

   Yüreğin seninle konuşuyor kulak ver ona..

   Sil
  3. Düşünmemek eylemini yapan insanlar şanslı diyorum bazen ..Sonra şanssız geliyor..Ah yüreğim konuşunca ortalık savaş meydanı oluyor.Aklımın ve beynimin aynı anda kazanmasını istiyorum..

   Sil
  4. Ne yazık ki kalbinin ve beyninin kazanması sana bağlı olmuyor. Konu karşısında ki olay, kişi vs.. Onunda bir şeyler yapması lazım ki bu olsun.. O yüzden tercih etmiyor musun yeşil kırları ve akşam güneşini insanlar yerine.

   Sil
 2. aslında hayat bu kadar zor değil, bu kadar zor hale getiren bizleriz..
  hüzün işte, ansızın giriveriyor günün koynuna.
  ne güzel söyledin "bilinmeze iç çekişler olmayıp söyleyişler.."

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilinmezlik ne ilginç değil mi..Hayat gariptir..
   Çünkü en beklemediğin anda beklemediğin şeyler olur..

   Sil
 3. Yüreğini dinle...
  En azından sonra aklının çok uzak bir köşesinde de olsa seni rahatsız eden bir düğüm olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beynim ile yüreğimin eşit derecede evet demediği hiçbir şey mutlu etmedi beni bugüne kadar o yüzden ya hep ya hiçtir felsefem..

   Sil
 4. Ne güzel ifade etmişsin...

  YanıtlaSil