i love modaturkiye

19 Mart 2013 Salı

Neler oluyor

Neler oluyor ülkemizde ..Pek çok şey var olan ama bir çoklarının gözlerini kapattığı durumlar işte..
Neler oluyor dünyada ..Pek çok yeni bilimsel veriler yayınlanıyor ama durun siz şuan televizyon karşısında bir elinde kumanda dizleri yamulmuş ve kafasını kaşıyansınız..
Evet ülkemizde neler oluyor diyelim ve bakalım..
Ülkemizde bölücülük hızla olup dururken kendi generallerimiz,amirallerimiz müebbet hapis cezası verilmek üzere yargılana dursunlar timsah gözyaşları akıtan bir grup adam göz önünde ülkeyi satarken "Ah ah Başbuğ'a yazık oldu." der gibi konuşuyorlar.Pardon oraya BAŞBUĞ Paşamızı sokan kimdi ben miyim gözünüzün yağına tükürdüklerim..
İmralıyla görüşülüyor ..Görüşün görüşmeyin demedik ama devlet işlerimize nasıl karışıyor..Ah yüce devlet erkanı böyle uygun görüyor ha.Peki ya siz halkım sizin yaptığınız bu iki yüzlülük ne ..
Ben en az Kürt kardeşimi ,Laz ve Türk kardeşlerim gibi seviyorum..Evet bende doğuya daha çok yatırım en azından iş olanakları ve diğer şeylerin sağlanmasını istiyorum ama konuyu açalım..Kürt kardeşlerim hepiniz değil ama bir kısmınız oraya giden kadın öğretmenleri taciz edip,kuma yapmaya çalışmasa ve her yakınınız için bir doktoru vurup darp etmese ve ayrıca kendi birlik ve beraberliği doğru algılasak.Devlet erkanı Doğuya daha çok yatırım yapsa oradaki bireylerinde eğlenmeye hakları var ve oralarda sanayileşse Allah'ın buz gibi Rusya'sı bile yağıyorsa Doğu illerinde de yapılabilir mesela kış turizimini geliştirin kardeşim turlar yapın devlet olarak reklam yapın uygun fiyatlar sunun herkes rahatlasın.3 ay evlerinden köylerinden çıkamayan doğudaki köyleri kendi haline bırakmayın.
Ama gidip bölücü liderini benim kafama özgürlük gerillası diye çıkartıp Atatürk'ün askerine Terörist demeyin.O adamlar ki daha 13 yaşında askeri lisede eğitime başlamış ana kucağını unutmuş vatan aşkıyla dağlarda sen götünde pireleri hoplatırken uyumamış insanlar.Hani belki hatırlarsanız Onur Madalyaları olan adamlar.İlk BAŞBUĞ Paşamıza yapılanlar ciddi anlamda kanıma dokunuyor.Her kurumda kötü adam vardır ama sen 3 kötü adam buldum hiyooo diye 248210982358 adamı içeri tıkıp kozmik odanı açıp tüm savaş taktiklerini dünyaya gösterip üstüne üstlük askerlik kurumunun önemli olduğu ülkede askeriyeyi tarumar edip oda yetmiyip içten parçalayıp oda yetmeyip halkı parçalarsan bu beyne kan sıçrar.
Batıyor halkı susuşları bana.Batıyor adaletsizlikler batıyor Türk rolü yapmanız.Türk falan değilsiniz hiçbiriniz..Türklüğü ırk sanacak kadar bencilsiniz..
Amerika Birleşik Devleti üzerindeki her birey Amerikan vatandaşıdır.Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki her bireyde Türk vatandaşı var mı zoruna giden?Amerika'da olsanız geri gerim gerinirdiniz değil mi ukala dümbelekleri ,ben gerçek genlerime rağmen yüzde yüz Türk vatandaşım!
Hah bu arada önce insan olmayı öğrenin birde az kitap okuyun oksijen tüketimi ve devamlı tavşanlar gibi çocuk yapmayı kesin artık.
Gelelim dünyaya..
Dünyada CERN'de yeni keşifler ola dursun bizim halkımız bilgiye ve bilime kapalı..Bizim Türkler tutturmuş "Allah'ım dünyayı patlatacaklar ya.."..Patlamadı güzellikler ama sonunda aranılan bulundu Higgs Bozonu sonunda bulundu yani evren oluşurken nasıl kütle kazanımı olunduğunu deneyle sonucunda öğrenmiş olduk.Bu bize gelecek için umut sağlıyor..Paralel evrenlerin olabileceğini gösteren en material kanıttır..
27 kilometrelik tünellerde ışık hızıyla çarpıştırılan ışınlar sonucunda bunlar bulundu..
Bu kimya ve fizik dünyası için bence mükemmel bir haber..Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder