i love modaturkiye

28 Şubat 2013 Perşembe

Dal kırılınca yeni filizi ümit ederiz

Kendimde gördüğüm benliğimin bana yarattığı bir savunma mekanizması öyle bir hal almaya başladı ki kendimi dahi kendimden dışlar hale geldim kendi kendimin içine gömülüyorum bazen.Bugün E. bana şöyle dedi "Çok fazla dalıyorsun neden ,niçin bir sorunun mu var?" gerçekten dostça bu soruyu uzun zamandır duymamıştım.Daldığımın farkında değildim..Derste sık sık dalıyormuşum..
Bazen biz ne yaparsak yapalım bazen iyileşmek kolay olmaz.Toparladığımız anlarda bile tam toplu olmamamız bu yüzdendir..
Bazen şöyle düşünüyorum ki ben umursamaz ve gamsız olsaydım daha rahat olurdum onun yerine böyle bir kızım işte..
Yüreğimde gerçek bir hayalperest var ama beynim ile kalbimle öyle yaralar aldım ki mayından çıkan şarapneller tüm vücuduma isabet etmiş parmak ucumu hareket ettirsem canım yanıyor belki bu yüzden uyumayı seviyorum birde anlıyorum ki çalışmak vücud olarak beni mahvetse bile o yoğunlukta ikinci bir benliğim yok oluyor.
En son ne zaman uykum haricinde düşüncesiz kaldım geçen yaz başları mı?
Ne kadar uzak geliyorlar değil mi halbuki bana sorsanız her şey dün gibi..Yoo alıştım bu duruma..Yalnız olmadığım zamanlar bunalıyorum bazen insanlar,insan yüzleri,sesler,cevap verme isteğim..Halbuki bugün elimde kitap metroda ayakta kitap okuyorum..Beynim ve ben birde kitap diğer insanları siliyorum yok aslında onlar..Söylemiş miydim metrolarda kendimi çok yalnız hissederim ben onların dünyasına ayak uydurmuş rolü yaparken onlar fark etmezler..
Bazen diyorum kendi kendine neden bu yaşadıklarımız.Tüm bu inişli,çıkışlı hayatlar ve mecburiyet.Birde kaderin bana çizdiği yollarda kayıp olup gidiyorum.Mutsuzum sanıyorsunuz değil mi?Hayır bilakis mutlu bile sayılırım..
Ama hep bir eksilti var bende bir yanım hep konuşup durur biraz sessiz bir tiptir bir yanım ,hoyrattır ,yalnızlığı sever bir yanımda olabildiğince heyecanlı,konuşkan..Ben kendime sıkışmış biriyim tek fark eskiden konuşkan yanım olan sağ benliğim daha belirgindi böyle düşünmezdim..
Sadece yaşım ilerlemedi ,deneyerek ,düşe kalka,dizlerimi ve kalbimi kanatarak büyümek adını verdikleri bu iğrenç oyuna beni dahil ettiler..Ben hiç böyle şeyler düşlememiştim..
Düşlerim çok sıradandı hep ;"Bir bilim kadını olabilirim yada asker bence ben dövüşmeyi öğrenmeliyim.Sonra anne olurum hem anne hem kahraman olurum birini severim evlenirim işte bir bahçemiz olur mesela.Yada ben Newyork'a giderim yok canım almazlar beni oralara,bugün oturup roman yazmaya başlasam ama sıkılırım kesin hem parmaklarım ağrır,resim yapsam boya almam lazım."
İşte böyle şeyler düşündüklerim..
Bazen aynı anda binlerce düşüncenin siz onları anlamadan geçtiği olur mu? Benim oluyor işte..
Bugün yazmak istedim çünkü kaç gündür yolda yürürken düşüncelerim çoğaldı ve aklım daraldı eğer yazmazsam bunları daha çok çoğalacaktı ve yarın yada diğer dün gülümsemem azalacaktı tanıyorum kendimi değişen şeyler var.
Yine de değişmeyen bir kız var kalbimde onu seviyorum o sakindir kızmaz öyle kimselere o benim yanımdır bazen insanlara onu fark etmeden gösteriyorum bende farkında değilim ve onlar bana şöyle diyorlar E. nin ve G. nin dediği gibi "Öyle kibar öyle zarifsin ki şaşırıyorum ne yapacağın önceden belli, bir insan nasıl böyle olabilir,bir havailik yok sende..."..Doğrusu o an utandım bir müşterimde o günlerde "Sırf senin için geliyorum bu zarifliğin hanımefendiliğin için." gibi bir şey demişti..Halbuki o yanımı göstermekten korkarım ama göstermişim fark etmeden.Korkarım çünkü en çok o incinir..Ben hem korkarım "Sen çok iyi bir kızsın." diyenlerden öyle hep kırıldım ben hep onlar kırdı beni..O yüzden hem utanırım hemde korkarım..Ben kabayım aslında değil mi öyle düşünün kötüyüm mesela iyi demeyin bana kırılıyorum..
Aslında kafamda binlerce düşünce vardı ama unutum ve birazda rahatladım diyebilirim..
Bu uzun yazıyı okuduğunuz için öpücükler..
Gorgeous Gülnihâl

Birde kızım olursa böyle olur mu acaba animasyon falan ama merida nın çocukluğu ayrı güzel ...Öff iğrençsin :)

24 Şubat 2013 Pazar

Gorgeous

Evet Gorgeous Gülnihâl uzun bir aranın ardında burada hepinizi özledim yorumlarınıza cevap verecek kadar bile vaktim yoktu devamlı çalışmaktan okula gitmekten ve sümüklü olarak geziyorum.
Bir dakika biraz geri alalım..
İş yerindeki paçoz kız nişanlandığı için üst üste mesailer yaptım.Ayrıca geçen gün botlarım su geçirdiğinden ve beni yağmurun her yanıma kadar ıslatması nedeni ile burunlarımda bir sıvı oluşumu meydana geldi.Adaçayı ve tarhana ile mücadele veriyorduk.Dün babam ile gidip bana çok güzel ultra ultra güzel ayakkabılar aldık böylece artık ayaklarım ıslanmasın diye olurda ayaklarım ıslanırsa babam hepsini öldürür zaten çünkü adam para verdi  o kadar gidip kıytırık şeyler almadı kendi elleriylen beğendi..
Herkesin yazılarını okumak istiyorum ama yavaş yavaş yorumlara cevap vermeye çalışacağım beni özlediniz biliyorum..
Sevgiyle kalın..


Düşününce beni hatırlarsın yalnızlığını

Üşüyor ellerin üşüyorsun
Saramadım seni değil mi 
Sarıyor mu başka eller seni
Bakıyor mu gözlerine öyle delice

Artık tutarsın başkalarının ellerini
Artık tutarsın başkalarının bellerini
Artık bakarsın bir tanem 
Başka renkte bir çift göze
O zaman sen bin pişman 
Bense bir başkasının

Artık tutarsın başkalarının ellerini 
Artık tutarsın başkalarının bellerini
Artık söylersin bir tanem
Yalandan sevmeleri
O zaman sen beklersin 
Gelmeyecek birini

Biliyorum hala üşüyor ellerin 
Biliyorum nefret değildir özlemin 
Yine de bir gün pişman olunca sevgilim
O zaman sen bin pişman 
Bense bir başkasının.

G.(Beste)

13 Şubat 2013 Çarşamba

Sevgililer günü

Bugün erkeklerin en korkulu rüyası en nefret ettiği gün bugün kızların çıldırasıya heyecanla beklediği romantizmlerinin tavan yaptığı egoist bir gün..
Evet bugüne kadar sevgililer günü yaşamadım.Hatta bir keresinde sevgililer gününde dışarı çıkma gafletinde bulundum sevgililer balonlar,güller,hediyelerle geçiyordu sinir oldum ama şu da var ben o günü kıskanmıyordum..Ben yalnızdım aaaa dostlar..
Bence insan istediği an mesela yürüyorsun bir şey gördün "ah çok yakışır." diyip alıp verse insan daha samimi..
Şimdi biliyorum erkekler zorlanıyor..Haksızlar diyemem..Ama biz bayanlar benim gibi genleri oynanmış odun ve kalas türevi kızlar hariç çoğu kız bugünü anlamlı buluyor bense bugünün haricinde verilince samimi buluyorum..
Genelde erkekler sevgililerinden sevgililer gününden bir yada 2 gün önce ayrılırlar maksat hediye parası vermemek halbuki kızlar mektuplar çikolatalar abuk subuk kızsal parfümleri sıktıkları eşyaları atkıları,kazakları sevgililerine verirler..
Bu arada mühendislik fakültesinden bir çocuğunun tüm eski sevgililerine her sene yaptığı aynı hediye aynı olayları dinlemiş ve direk " zaten erkek bunlar ne beklerdin." demiştim..
Erkekleri salın teknoşehirlere,arabalara,maçlara,atlara bırakın ps oynasınlar bu özel gün olayları kasıyor bu adamları bunlar sinir oluyor stres oluyor..Saçmalıyor bunlar error veriyor..Bunların geninde yok kızlar anlayın ya hoş varsa sevgiliniz sevin onu başını okşayın tamam köpek sever gibi demedim..
Sevgililer gününüz kutlu olsun çiftler..
Forever Alone günümüz kutlu olsunnnnnn..
Öpücükler Great Gülnihâl :D (İğrenç kız!)


Great Gülnihâl

Bugün yeni Listening hocası isimlerimizi ezberlemek ve bizlere ezberletmek için oyun oynattı bir adjactive ve isim aynı harfle başlayacak birinci söylecek sonra 2. kişi 1.ninkileride söyleyecek falan filan 20. mesela 20 kişiyide saymalı..

Honest-H,Dirty-D,Embrassed-E,................... bana gelince Great-Gülnihâl ...
Excellent Ebru arkadaşım söyle diyor o ne ya büyük mü muhteşem mi..Muhteşem Gülnihâl de pek fiyakalı...

Great Gülnihâl imparatorluğu vuhuuuuuuuuuuu.....12 Şubat 2013 Salı

Deniz kızı ve ben

En sevdiğim Anderson masalı hep Deniz Kızı olmuştur..Halbuki diğer masallar hep mutlu sonla biter ama Deniz kızı değil..
Deniz kızı ile ikimizin uzun kızıl saçları var beyaz teni ve mavi gözleri..
Deniz kızı sevdiği için sesini yitirmiş ,ailesini yitirmiş..Ama sevdiği onu bir güzel dilsiz kızdan ibaret görüyor..Yüreğinin güzelliğini aşkla bakan gözlerini fark etmeden...
Eğer prensi ona aşık olmaz ve başkası ile evlenirse zavallı Deniz kızı ölecek..Çünkü bu bir bedel..Sevdiği adam için ödediği bedeller..
Uzun kızıl saçlar ürkütür..
Deniz kızının gözlerini verir..
Dalga dalga...
Kulağını kabuğa daya deniz kızı bak dalgaları duyuyorsun..
Haydi yaşama atla deniz kızı ölüm olsa da denizin git onun koynuna..Dalgalar köpük köpük deniz kızı derinlerde..

Karpuz

Tanrı seni yaratmış
Uzak diyarlarda
Güneş açmamış
Çiçek açmamış
Seni görmeden

Çiçek seni arıyor
Nerdesin nerdesin
Bak mevsim yaz
Karpuz kiraz
Nerdesin nerdesin

Mevsimsiz aşklara
Açma bensiz
Uzaklarda
Bilmedim görmedim
Duymuyorum ben
Bugün güneş açmadı
Çiçek bakmadı
Bak karpuz bile çıkmadı

Tanrı seni yaratmış
Benim görmediğim
Bilmediğim diyarlarda
Bak mevsim kış
İçim sıkış pıkış
Tıklım tıklım seni arıyor

G./Gece gelen beste bu kadar olu/

Kenny Rogers - Lady

Belki uzun süredir böyle romantik böyle delici bir erkek şarkısı dinlememiştim..

Jacques Brel - Ne Me Quitte Pas (Benim olsun)

Bazı şarkılar vardır hangi dilden olursa olsun hissedersiniz yüreğinizde..

mim-kitabı nasıl okursunuz?

Bu mim gene yine tekrardan bir tanecik Deeptone'dan..Canım deeptonum düşünüyor buralara haber veriyor bir girebilsem akıllı akıllı okuyup yorum yazacağım ama okul başladı 4 saatlik uyku ile okula gitmeye başladım ayaktayım ama nasıl gülerken dalacağım nasıl bir şeyse..

Mim: Hangi şekilde kitap okumayı seversiniz?
Genelde yatağa yatarım kafamı yastıkla yukarı kaldırır öyle okurum heyecanlanınca ayaklarım birbirine karışır kollarım yorulunca karın üstü döner yastığın üstüne kitabı koyar ayaklarım hava da okumaya devam ederim..
Dışarı metroda,otobüste ayakta ve ya otururarak okurum.İnsan gibi masada kütüphanede de okurum birde yatağın üstünde otururken ayağımı sandalye üstüne uzatıp kendim bebek gibi yatak durupda okurum..
Yeterki sarsın.
Öyle bir hastayım ki bir kitaba hasta kaldıysam elli kere aynı sahnesini okurum.Hoş bu yüzden çürüyüp sarma dağın olan kitaplarım var kitaplar yıpranmadan olmuyor olmuyor olamaz..

Mimlediklerim;

İpekto    ,  Düşlem,   LaLa,  Tuxedo,  Geleceğin asabi amcası(Huu nerdesin),  Bokbocuku, Çiğdemler, Siyah İnci,  Hmyra&Nyks ,Seyma mektepli, Veli Mektepli

9 Şubat 2013 Cumartesi

Aldandım

Bir adım kadar yakınken bin adım kadar uzaktı
Aldandım
Sonra içime döndüm ruhuma baktım yaraları okşadım
Uzaklaştım
Hani yakından durunca öyle birde gülünce yüreğinde
Ben gerçek sanıp düşlerimde
Aldandım
Sonra kesince ışıltıyı ,selamı ,her şeyi
Görünce ben hakikati gerçeği
Birde eklenince gecedeki yeldeki
Aldandım
Yağmur damlaları düşerken yüzümü ve kayınca yıldız
Ben o sanıp
Aldandım
Şimdi bakınca kendime birde dönünce gerçeğe
Su gibi duruyken her hece
Ben yine de halime bakıp
Aldandım..


6 Şubat 2013 Çarşamba

Bir haftada 2 Mim

Bu hafta iki kez mimlenmiş ninjamızdan selamlar..Bu sefer biricik İpekto-Çilek Tadında beni mimledi eh mutlu oldum.Soru cevaplamayı seviyorum bu iş zevkli bir iş bence :)
Eskiden ya bu mim olayı ne nasıl birbirlerini mimliyorlar derdim artık bende alıştım bu işe..
1-) Çocukluk çağlarınızda en büyük hayaliniz neydi?
Çocukluk çağlarımda en büyük hayalim başarılı bir arkeolog olmaktı aynı zamanda bir üst teğmen olmak istiyordum kendimi sık sık dağda askeri talim yaparken hayal ederdim yada bilinmeyen bir yerlerde kazı çalışması yaparken..

2-) En sevmediğiniz insan tipi nasıldır?
En sevmediğim insan tipi aşırı suskun ,aşırı dinci,aşırı siyasetçi her şeyin aşırısı insanları sevmiyorum..Sana canım cicim diyip başkasına senin dertlerini anlatan insanları sevmem bu yüzden çok çok yakınlarıma bile dertlerimi paylaşmıyorum..
Engellilerle alay eden,tecavüz,kadın-erkek istismarını destekleyen insanlara ayrıca gıcığım öyle sinir oluyorum ki çenemle yıkarım o kadar aşağılarım sinirden gözüm döner..
Ve son olarak "Seni seviyorum" diyipte yarın götü başı başka oynayan insan tiplerini hiç sevmiyorum kız-erkek fark etmez..
    
3-) En büyük pişmanlığınız nedir?
En büyük pişmanlığım diye bir şey yok aslına bakarsanız..Sadece kendimden çok şey fedakarlık ediyorum gibi geliyor bazen ama pişmanda olmuyorum..
     

4-) En çok hangi mağazada alışveriş yapmaktan hoşlanırsınız?
Tam sorulacak soru..Öncelikle Koton,yeni yeni Mudo,LTB,Mango ve tabiki Batik ve Vena bunlar sevilesiler..Genelde kıyafet seviyorum o yüzden kıyafet üzerine olan yerleri seviyorum.Dolabıma bakarsak o Batik ,Koton ve Vena'dan yanaymış...
     

5-) Kaç senedir bloggersınız?
Aslında eskiden blogger açtığımdan stabil 8 sene ama burada 2 senemi deviriyorum..
    
6-) Evinizde/Odanızda en sevdiğiniz eşyanız?
Hiç tartışmasız yatağım..Yastığım..Yorganım..
     
7-) Emir alan bir insan mısınız yoksa emir veren mi?
Hem alırım hem veririm.Ama verdiğim daha çok biraz despot biri olabiliyorum.Burcumun etkisi sanırım hem uzlaşmacı hem uyumsuz biriyim..
     
8-) Ofis hayatını mı tercih edersiniz yoksa fabrikada/şantiyede çalışmayı mı?
İş sektörüm fabrika ama orada da laboratuvar o yüzden sorun yok sanırım..Hem seviyorum ben laboratuvarda olmayı..Ve çok özledim deney yapmayı çıldırasıya özledim..
     

9-) En sevdiğiniz dizi ya da diziler nelerdir?
En sevdiğim dizi Doctor Who..
Eskiden günümüze yaparsam Dong Yi,Medium,Merlin,Gossip Girl,Doctor Who,Rizzolli&İsles,CSI:NY,Dexter,Revolation,Ex-es benim normal şartlar altında hala ve devamlı favorilerim..

10-) En sevdiğiniz şarkı?
Gülnihâl'e sorulacak soru mu bu..Tabii ki Bonjovi It's my life..
     

11-) Bir kıyafete takılıp sürekli onu giyenlerden misiniz yoksa bir gün giydiğini yakın zamanda asla giymeyenlerden mi?
Bir kıyafeti hep giyenlerdenim onu değişik şekillerde kombin ederek giyerim..Çünkü severek aldıysam benim için bitmiştir..Hep göz bebeğimdir..

Mimlediklerim;

Deeptone,Çilek tadında, LaLa,Tuxedo,Bokbocugu,Çiğdemler,Geleceğin Asabi Amcası, Düşlem, Nyks,Dönence

öyle

Evet korkuyorum ve bu korkuyla mücadele edemiyorum..Mazi kalbimde bir yara...

4 Şubat 2013 Pazartesi

Giderli 16

Demet Akalın'ın yeni albümünü dinledim ve bazı şarkıları çokta beğendim..Hatta bunu daha önceden hazırladım.Bazı şarkıları felaket olsa da atar,gider,intikam şarkılarında Demet Akalın herkesi devirir geçer..Şahsen bu ara bir şarkısına fena hale halde taktım diye bilirim..
Şimdi albümünün güzel şarkılarını paylaşalım..

Son hafta favorim olan şarkısı bu devamlı dinliyorum herhalde özellikle o Felaket deyişi hoşuma gidiyor..

Söyledim sana
Aşk oyuncak ayrılık oyun bence kalbinde sorun
Denize düşsen yılana sarılıyosun… Yazık
Felaket senin sonun


Yılan nasıl fena bir şarkıdır insanı ağlatır o kadar geren bir şarkı.Bazen insan ağlayarak söylemek ister..


Gökhan Özen'e ait söz ve müzik birlikte güzel bir düet oluşturmuşlar..Yine atar yine gider..


Giderli Şarkılar adı altında geçen şarkısı..

Arkasına bakmadan çekip giden birisi var...
Eminim bu gidişin yarın u dönüşü var 
O şimdi kaf dağında ve kendinden çok emin 
Tabi kaderin her zaman son bir gülüşü var Türkan şarkısı ne kadar neşeli olursa olsun sevdiğine veryansın edip sonra Allah kahretsin kendimi içkiye veriyorum boş veriyorum her şeyi diyen kızların şarkısı..Günün Şarkıcısı Linet

Yok senden başka bir dünya 

Yok senden başka bir alem
Cenneti verseler almam
Ben senden asla ayrılmam

Belki bu da gelir geçer
Şu saniye esastır gel

Geçse de beni unutma
Hiçbir aşkını unutma
Zira budur elimizde kalan
Aşktan başka her şey yalan

Ne yaptıysan yaptın kalk gel
Affeder elbette hak gel

Düşünmek istemem şimdi
Büyü bozulsun istemem
Hafiflettim her şiddeti
Geçirip aşkın içinden


Senden ayrılmayı kahrolmayı hiç istemedim
İstesen bile ah bu yürek zaten sessiz olamaz ki
Bensiz yaşamayı söyle sana kimler öğretti
Sana dokunan başka bir ten
Bendeki sen olamaz ki
Bensiz üşüyorsun diye
Hala sana yanıyorum

Kim özler kokunu, benim özlediğim kadar
Kim çeker kahrını, benim çektiğim kadar
Bu yürek seninle ölmeyi istiyor
Sen yeter diyene kadar 

3 Şubat 2013 Pazar

Ben


11 Mim var dediler geldik

Geçen sefer mimlenmeme rağmen yapamamıştım bir tanecik Deeptone beni mimlerde ben yapmaz mıyım..Geçen sefer yapacaktım ama silmiş bulunmuş ne yapalım kısmet bunaymış..Aslında zor bir mimdi bir an anlamadım ama sonra beğendiğim kısımı seçip tam buraya geldim..
                                                                       
                                                                     1.Aşama

1-Kitaplara eş değerde sevdiğin bir şey var mıdır? Varsa nedir?
En sevdiğim şey kitaplarla eş değer olarak şarkı söylemek..İçimden kopuyor sanki yüreğimin bir yerinde bir çatlak var oradan sızıp dudaklarımdan dökülüyor..Şarkı söylemeseydim ne yapardım bilmiyorum..
2-Takma adın var mı? Varsa o adı neye göre seçtin ya da sana nasıl hitap edilmeye başlandı? Yani hikayesi nedir?
Takma ad olarak çeşitli şeyler oldu.Genelde Gülniş ama lisede Çimen,orta okulda Olips..Olips gözlerimden ötürü..Çimen kuzenimle aynı liseden mezun olup hocamın ona aşırı benzerliğimden ötürü uydurduğu ama zamanla sosyal çevreye yayılmış virüstür..Gülniş ise adımı uzun bulan mahalle büyüklerinin koyduğu bir ad.
3- Kitap okurken aynı anda şarkı dinleyenlerden misin? Belirli kitaplarla özdeşleştirdiğin şarkılar var mı? Varsa bunlar nelerdir?
Müzik dinlesem bile duymam..Hoş insanları duymamak için müzik açtığım çoktur..Genelde duymadığım için özdeşleştirdiğimi söyleyemem engin hayal gücüm var.Yalnız Hobbit ve Yüzüklerin Efendisini okurken tüm şarkıları kendi kafama göre beste yapıp o bölümlerde  söylemiştim inanılmaz mutlu olmuştum..
4-Seri kitapları mı daha çok seversin yoksa tek kitapta herşeyin olup bitmesinden hoşlananlardan mısındır?
Seri seviyorum ama bozmamak şartıyla seri okumak ayrı bir zevk gibi geliyor hemen bitmemesi bir sonrakini başka bir heyecanla beklemeyi seviyorum..
5-Hayatta en çok gerçek olmasını / senin olmasını istediğin şey nedir?
Dünya üzerinde en çok istediğim şey kendi küçük ufak bok makineme sahip olmam..
6-E-book mu yoksa eski usul,ellerinde hissedebileceğin kitapları mı okumayı tercih edersin?
Belki ileride e-book alabilirim güzel bir şey..Ama şimdilik hem koşullar hemde o cilt kokusu el değmişlik kokusu karalama iç güdüsü devamlı yataktayken okuyayım ruh halim yüzünden kağıt..
7-En sevdiğin şarkıcı / grup ve onun / onların en sevdiğin şarkısı nedir?
En sevdiğim grup Bonjovi-It's my life
8-Kendin hiç ayraç yaptın mı? Yaptıysan eğer kendi yaptıklarını mı yoksa kitapların orjinal ayraçlarını mı tercih edersin?
Yaptım genelde bulduğum çeşitli öğeleride kullanabilirim örneğin uzun süredir Starbucks kartonu ve peçetesi ,lösev ördekli ayıraç en sevdiklerim..Genelde fazlaca ayıraç biriktirme hastalığına sahip insanlardanım..
9- En sevdiğin,bir anlamda hayatını etkileyen ünlü bir alıntı / alıntılar var mıdır?
Aslında iki tane  "Akıllılar hep kuşku içindeyken salaklar hep emindir.."
ve Audrey'den "
Çekici dudaklar için, nezaket dolu konuşun.Güzel gözler için iyi insanları arayıp bulun.
 İnce bir vücut için, yemeğinizi aç olanla paylaşın.Güzel saçlar için, her gün bir çocuğun ellerinin onlar arasında gezinmesini sağlayın.Denge için, bilgi adına yürüyün hiçbir zaman yalnız olmazsınız.
 İnsanlar, eşyalardan daha çok, onarıma, yenilenmeye, canlanmaya, gelişmeye ve bağışlanmaya ihtiyaç duyar; asla kimseyi fırlatıp atmayın. Eğer bir yardım eline ihtiyaç duyarsanız, kolunuzun sonunda bir tane bulacağınızı unutmayın. Yaşlandıkça, iki eliniz olduğunu fark edeceksiniz – biri kendiniz için diğeri başkalarına yardım etmek için.Bir kadının güzelliği giydiği giysilerde, vücudunda ya da saçını tarama şeklinde değildir. Bir kadının güzelliği gözlerinde görülür, çünkü gözler kalbin aynasıdır, sevginin yaşadığı yerin! Bir kadındaki gerçek güzellik ruhuna yansır. Sevgiyle verdiği ilgi, gösterdiği tutkudur. Ve bir kadının güzelliği sadece geçen yıllarla büyür." hep aklıma gelen hiç unutmadığım sözdür..
10-En sevdiğin mevsim hangisidir?
Kışı çok seviyorum.. Vücudumun sıcacık yüzümün üşümesi hep tatlı geliyor.Bere ,atkı,eldiven takmayı seviyorum..İnsanların üşüyerek birbirlerine sarılmalarını izlemek güzel bir şey..
11-Dürüstçe cevap vereceğini varsayarak soruyorum.Elinde bir şeyleri değiştirecek güçte tek kullanımlık bir güç olduğunu düşünelim.Bu kadar büyük bir şans avuçlarındayken bencillik edip kendi isteklerin doğrultusunda mı kullanırdın yoksa daha geniş düşünüp herkesin yararına olan bir değişiklik yapmak için mi kullanırdın? Ve bu değişiklik (bencillik edip de yaptığın yada herkesin yararına olan) ne olurdu?
Önce bunu bir süre düşününürdüm içimdeki bencil kız ve diğer kız kavga ederlerdi ve ne sonuca varırlardı bilmem ama deli dehşet bir şey çıkmayacağına eminim..

2.Aşama
HAKKIMIZDAKİ 11 GERÇEK
(kendim yada blogum hakkında 11 gerçek.)

Kendim hakkındaki bazı gerçekler..Sevgi konusunda çok tutucuyum insanların devamlı birine aşık olmasını anlamıyorum bu yüzden bir ilişkiyi gerçekten gönülle bağladıysam o kişinin benim  kalbimde gerçekten etkili olduğunu beynen ve kalben bilirim..
Eğer bir şeyler sezersem çok sinirli birine dönüşürüm.Aşırı uysal biriyken hiddetlendiğim insanlara laf sokmamla tanınırım annem bu yüzden (iğne) der..
Aşırı hayalperestim..
Gerçek aşka inanacak kadar salağım evet..Ve insanın bir kere aşık olduğuna inanıyorum..
Ara sıra inançsızlığa düşecek gibi olup toparlanıyorum.
Bazen evrende terk edilmiş gibi hissediyorum..
Bir şarkıyı hiç durmadan 1 ay dinliyorum..

                                                                           3.Aşama
Bu aşama benim mimleyeceğim arkadaşlara soracağım soru....

Küçükken sevdiğiniz çizgi film neydi?:)şimde varsa şimdikini de söyleyebilirsiniz ..

Mimlediklerim;

İpekto,Tuxedo,(çok isterdim Deeptone ama olamuyor..),S mektepli (şeymoşum),Bokbocuku,Geleceğin Asabi Amcası,Dilara,Tuğçe,Çiğdemler,LalaSaçlarım sanki yele

Dün tüm gece çalışıp bugün sabah 9- akşam 12 mesaisinde kalınca bedenen çöktüm.Beynimin uyuştuğunu hissediyorum.Saçlarım beynime ağır geliyor..
Dün aşırı derece yoğundu ve bugünde fıstıklama,temizlikler,cam silmeler derken bitik durumdayım..
İşten sonra eve 2 km yürüdüğüm için ayrıca işkence vericiydi.Midemin büyük kısmı 1,5 litre su ile dolduğundan koskocaman..
Dışarı çıktım bir süredir yıldızlara bakmayı adet edindim gene..Baya göz kırpıyor bir tanesi..Gülümsedim..Sonra düşündüm gene..Boşluktan bir karanlıktan geldiğim gibi bir karanlıkta yok olacaktım.Hiç yokmuş gibi.Yine sıkıldım dünyadan..Bazen var oluşumun anlamını yitiriyorum sanırım..Sonra diyorum " Saçmalama kızım ne mutluluklarda var dünyada yapma bunu."..
Saçımda 30 gibi beyaz saç var ilk beyaz saçım 15 yaşımda düştü kafama..
Hiç unutmam o günü çok ağlamıştım..Ve bingo..2012 senesine kadar 3 adet var yada yoktu ama 2012 de emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunarım 30-40 oldu..Babam kızdı gene "Devamlı düşünmekten şu kafanın haline bak." dedi hatta "Boyat kızım saçını vakti gelmiş." bile dedi..Kamufile edilemeyecek duruma geldiler ama işte bu belime kadar saçları boyatmak tahmin edersem çok para tutacak.Maaş zamanım geliyor ama yapmam gereken yine yığınla şey var..Bu ay ekstradan kardeşimin diğer yılki taksitleri için daha çok para koymalıyım..Nasıl halledeceğim..
Hallederim ya of niye dert ettim bir anda..Allah bereket versin kendimi geçindiriyorum kimseye yük değilim bir tanecik kardeşimin okul masrafları da çıkıyor kimden kötü..Sadece 2 hafta dayanmalıyım..
Zaman kavramı mı yitirdim hayatım 15 günlük periyotlardan ibaret..Her maaş günümde yaşıyor sonra ölüyorum yanlış oldu ölüyorum derken zaman kavramım yok oluyor ayın kaçındayız bilmiyorum tek bildiğim devamlı  15,14,13,....1,Amigoo..
Bugün tekrardan Organik kimya çalışmaya başladım resmen unutmuşum bilgilerimi tazelemem şart..
Böyle işte beni özlediniz biliyorum..
Öpücükler..