i love modaturkiye

27 Ocak 2014 Pazartesi

Üstüne bir bardak su iç

Hayatımda istemeden kalplerini kırdığım insanlar oldu.Herhalde bir gün bile kalbini kırmak istemediğim ya da benim kalbimi bilerek kırmamış bir kaç kişi..Düşünüyorum da hala benden yardım isteseler hala ben yardım istesem bende bu insanlarda koşup gelir hemde istemeden kırdığım halde.Öyle kızdığım anlar oldu kalbimde kendime..
Sonra beni çok kıran insanlarda oldu benim kırmadığım ama onlar cayır cayır yansalar ve benim elimde su olsa içerim ben bunu diye düşündüm.Cani miyim bazen evet!
Aradaki fark insanlıktan mı,aslında dostluktan mı..Sanıyorum dostluktan dolayı üzdüğüne üzüldüğün için..Böyle insanların kıymetini her şeye rağmen bilmeli hemde kendimize rağmen..
Hayat bir mum gibi belki alev alev yanıyorsunuz ama bitende siz oluyorsunuz belki bir rüzgardan harlayıp bazen sönüyorsunuz..Bizde mum gibiyiz ışığımızı görmeden gölgemize bakıyoruz..


25 Ocak 2014 Cumartesi

İstiyorum

Günlerce uyumak
Jane austen-Aşk ve Gurur
Sherlock izlemek
Notlarım yüksek gelsin
Zayıf kalmak
Uyumak
Okuduğum kitabı bitirmek
Uyumak..

Tüm gün

Camış gibi yatağın üstünde uzandım kucağımda bilgisayar dizi izledim..Şu an hala aynı pozisyonda yazıyorum..İzlemeye başladığım yeni dizim Sherlock ve birazdan 2.sezonu da bitireceğim..Tatil demek çok uyumak bol dizi izlemek demek.
Yarın canım arkadaşım E.nin yaş günü..E. ye bir lakap bulalım Epsilon olsun çünkü kendisi matematikçi..Epsilon'a bu hafta içinde kardeşine de Ehil diyelim oda hukukçu..Tamam Epsilon için bir çanta aldı Ehil ve çantayı ben seçtim.Bende ona bir cüzdan almak niyetindeydim ama bizim burada iyi bir ürün aradığım için karşıma çok yüksek fiyatlı cüzdanlar çıktı aslında para benim olsa kıyar alırdım ama para babamın parası ve akıllıca almam gerekliydi..Sonra bakarken çok sevdiğim bir mağazada bir çanta buldum ve aldım hem fiyatı ne aşırı pahalı nede ucuzdu.Hem babamı kızdırmayacak kadar iyiydi aslında kızmaz ama ben paramı çok erken bitiriyorum diye ne yapıyorsun o parayla diyor..Ne yapacağım tabii kendime harcanıyorum saç kremlerimi bile kendim aldığım düşünülürse sanırım o para gidiyor yani hem bir kızın illa masrafı olacak..İleride çok zengin olmam gerekli bence böylece herkese hediye rahatça alabilirim hediye almak benim için keyif çünkü..
Neyse yarın Epsilona gideceğim..
Birde kendime Didi aldım..Mağazadaki kıza hep halini hatırını sorarım normalde.Sanırım beni seviyor bana bardak hediye etti.Bardak deyip geçmeyin hiç tanımadığınız bir insanın size ufacık bir jest yapması ne hoş.Bu arada Batik'te gördüğüm kolye ne olur bir hafta daha satılmasın lütfen Allah'ım ben almak istiyorum lütfen !!!!

24 Ocak 2014 Cuma

Ruhu gerçek aşkı arayanlara gelsin

Bugün son 3 final sınavıma girdim//Evet malesef peş peşe nefes almadan ve hepsi İngilizce olarak düşünün//...İkisi süper ötesi geçti ama biri bana girdi ama bunu önemsemiyorum bir hafta rahatım sonra bunun sınavına gireceğim ama başaracağıma eminim..Belki üstelesem hallederdim ama bütünlemeye güvendim biraz..Şimdi haydi tüm aşık olmak isteyen yada aşık olanlara gelsin..Aşkın ne olduğunu bilmesem de fikri güzel gibi ne dersiniz..Özellikle Bülent Ortaçgil "Aşk var." dediği için inanmasam da aşka inanasım geliyor..
Eee ben bu kadar ile durmam başka şarkılarına da saldırıyorum hatta çok sevdiğim hatta çoktan fazla sevdiğim bir Bülent Ortaçgil şarkısı daha paylaşacağım..Öyle seviyorum bu şarkıyı..Olamaz mı olabilir ..
Mutlak güven duygusuyla başımızı 
Başka omuzlara dayamışızdır
Olamaz mı olabilir

Ve son olarak Birsen Tezerciler nerede acaba..Çok harika bir düetleri var ne yazık ki biz Türk halkı bu güzel şarkıyı pek bilmiyoruz.Şu kadar ömrümde bile 1 kişi tanıdım üzülerek söylüyorum..Hadi onu da dinleteyim..

Ben bunları kimseye anlatmadım 
Kendimle bile konuşmadım
Bir tek sen duy diye sen duy diye sen anla diye

Sanırım benim yüzümden herkes aşık olacak..Ya ben..Bana yok canım bunlar sizin kısmetiniz..Ben aşığım zaten kime derseniz yorganıma şimdi gidip yatacağım hiçbir aşk uykum,yastığım,yorganımdan güzel değil..Bir gün birine uykumu tercih edersem onu sevdiğimi düşüneceğim ama şimdilik hiç ihtiyacım yok..
Uykum sen ne tatlısın..

18 Ocak 2014 Cumartesi

Sevdiğim bir kaç kare

Ben bunları yapmayı çok seviyorum fark ettiyseniz.Resimlerden şarkılardan oluşan zaman zaman ekler koyuyorum keyif alıyorum..
Son zamanlarda en sevdiklerimi paylaşmak istedim..Bu arada 2 gündür hapşurmaktan beynim çıktı..
Tesla her zaman favorim çünkü en sevdiğim bilim adamı ve büyük büyük babama gerçekten aşırı derece benziyor..

Isaac canım yaaa..

Bunu gördüğüm o anı unutamam..

Yüzükler aşkısıı..

Masum bebeğim .

Bıyıklarına kurban olduğum seviyorum seni..

Hipokrat Türk erkeğimi diye düşüneceğim ama düşünmek dahi istemiyorum..Bu yorumu yalnızca bir Türk erkeği yapabilir..

Winter is Coming!

Ara canımm..

Adam kaçtı beyler siz uyuyun..

Adam dedi dedi inanmadınız ne oldu şimdi.Samimiydi bunu derken.. :(

Tesla'mm..

Dediğim insanlar var(içinden dedi!)

Atar format atar her şeyi yapar.Forbes'de en zengin olur..Sadece bir formata bakar..

Bu gerçek olursa en Hit ben olucam..

Canım canım yaa..

poongsan

Başlığı anlamadınız..Evet başlığın anlamı şu ben geçmişteki hayatımda bir polis köpeğiydim..Hoş annem göre kedi olduğum kesin neyse konu bu değil yine yaptığım vukuatları anlatayım..Hep ben ah ben..
Laptopum yeni sayılır 2 ay falan oldu alalı.Kendileri Microsoft 8..Babam alışamadı zaten kim kullansa alışamadı benim haricimde ama bende alışana kadar zorlandım şimdi sorunum yok severek kullandım..Derken geçen gün benim bilgisayar tutturdu beni Microsoft 8.1 yap diye önce 1 hafta hayır dedim olmaz dedim ama inadına gözüme gözüme sokuyor.İyi dedim ne olabilir ki..
Bastım tuşa tabii bir saat bilgisayarın içindeki kurulum değiştiği için bekledim tamam dedim sorun yok sonra bu dil İngilizceydi ona çevirdim sözde ben..Fakat bu seferde Microsoft'tan bir adresin şifren olsun ninjacım diyor tabii İngilizce diyor..Bunlarıda yaptım akıllı kızım ya bak sen..Neyse sonuçta hallettim sonra ne göreyim.Benim bilgisayar tamamen İngilizce olmuş dedim eee Türkçe oldu gibi gözüküyor sonra aklıma geldi acaba o Türkçe sadece Microsoft dosyaları için mi acaba dedim bir gittim Word falan Türkçe..Fakat bilgisayar İngilizce tamamen..Neyse sonra bilgisayarı kapattım uyudum uyandım tekrar açtım ana bilgisayar artık adım soyadımla açılıyor hatta şifreli açılıyor..Ben anlıyorum her şey hoş ama annem babam arada giriyorlardı şimdi korkuyorlar zaten 8 ile zar zor anlaşırken biraz daha güzel aslında 8.1 bana göre buna değinmek istemiyorum şimdilik İngilizce yüzünden babam ben onu ellemem artık diyor..Virüslü gibi sanki hastalık bulaşacak..Neyse o da haklı kendince..
Zaten onun kendi bilgisayarı var buda benim yoksa canımı öperdi gibi geliyor.Belki de öpmezdi bana kıyamaz..Canım babam ya..

17 Ocak 2014 Cuma

16C deki baba

Shanell Mouland, dokunaklı mektubunda şöyle diyordu: "1850 sefer sayılı uçuştaki 16C numaralı koltuğun sahibi sevgili Baba, Senin adını bilmiyorum ama Kate uçuş boyunca sana 'babacığım' diye hitap ederken onu hiç düzeltmedin...Koltuğunda rahatsız olduğun için yerini değiştirebilirdin. Onu görmezden gelebilirdin. Bana 'Çocuğuna hakim ol' gülümsemesi yapıp kendimi kötü hissetmeme neden olabilirdin. Bunların hiçbirini yapmadın. Kate ile sohbete başladın ve ona kaplumbağalarıyla ilgili sorular sordun. Belki o sorulara hiçbir zaman cevap veremeyecekti ancak o kadar heyecanlandı ki seninle göz temasını devam ettirdi ve ona sorduğun şeylere dikkatini yoğunlaştırabildi. Sizi izledim ve gülümsedim... Teşekkür ederim. Toplum içinde sıkça tekrarladığım özür cümlelerini bana söyletmediğin için teşekkür ederim. Kate'i o kadar çok eğlendirdiğin ve şimdiye kadarki en başarılı uçak yolculuğunu geçirmesini sağladığın için teşekkür ederim. Ve kağıtlarını bir kenara bırakıp kızımızın kaplumbağalarıyla oynadığın için teşekkür ederim."
Mouland'ın üç yaşındaki kızı Kate, otizmli bir çocuk yani sosyal ve iletişimsel becerileri normal olarak gelişememiş. Bu yüzden Eric Kunkel koltuğuna oturduktan sonra Kate, bir yandan 'babacığım' derken bir yandan da onun kolunu sıkıyordu. Ancak Kunkel bunların hiçbirine tepki vermedi.
Anne Mouland ise "Uçakta olmak gerçekten bir hayatta kalma mücadelesi gibi. Tek isteğim Kate'i A noktasından B noktasına götürmek. Ancak Kate uçaktayken üzüldüğü zaman, bundan kaçışımız olmuyor" diye anlattı.


Ne kadar tatlılar değil mi..MR.Kunkel tanınmak istemediği için resimlerini vermek istememiş.Haklı adam ama ne güzel bir davranışta bulunmuş..
Otizmli çocuklar salak değildir bunu unutmayın onlar sadece bir işte odaklanırlar ve sosyal becerileri genelde yoktur..

Bende otizmi öğrenmenizi istiyorum..Lütfen izleyin..

Zavallı Üstün Zekalı Çocuklar

Bunu üstün zekalı bir çocuk çizmiş sitelerinde görüp çok beğenmiştim.Sahibi görürse kızmasın lütfen gerçekten çok becerikli bir çocuk..
Siteyi okurken aileler mesaj atmışlar normalde ne bileyim insanlar çocuğum aptal diye üzülürler bu aileler zeki diye üzülüyor aslında haksızda sayılmazlar.Sorun bizim ülkemizde üstün zekalı çocuklar için doğru okullar yokmuş ve bu eğitimleri karşılamak çok ücretliymiş.Bu çocuklar pek ödev yapmayı sevmediği için hocaları ceza ödevleri veriyormuşlar.Üstün zekalı oldukları için çalışmayıda pek sevmiyormuşlar üstelik biraz arkadaş canlısı olmadıkları için iyice yalnızlığa itiliyorlarmış.Hocaları üstün zekalı diye devlet okullarında fazla baskı kurup yanlış eğitim verip çocukların okula gitme isteğini kırıp notlarını düşürüyormuş bu çocuklar biraz otoriter tiplermiş yazıları çirkin yada anlaşılmaz olurmuş.Okuma yazmaları erken başlıyormuş.Bu arada dünyada ortalama sıralamasında Türk insanın IQ su 90 mış pek yüksek değil yani ..Normal zekalı yani bu halk buradan bunu anlıyoruz ..Başka ülkelerinde var ve üzülerek söylüyorum vasat zekalıyız çünkü çok okuyan ileri ülkelerin çocuklarının IQ seviyeleri daha yüksek çıkmış tabii bizden düşüklerde vardır ama onlarda işte 4.dünya ülkeleri biliyorsunuz biz yıllar yılı gelişmekte olan 3.dünya ülkeleri olarak geçiyoruz bir gelişemedik.IQ sadece kalıtımsal değil dış faktördende etkileniyor ama biz pek etki edememişiz.Ben 2 sene önce bakmıştım uzun bir testti 126 çıkmıştı merak ettim dedim bir anda Türk halkınınkine bakarken kendime de baktım zekiymişim ben ya sevindim vallahi hep derlerdi gerçekmiş..Bu arada dahiliği,zekalığı lütfen çalışkanlıkla karıştırmayalım ben ve benim gibiler tembel olabilir bolca tembeldir bunlar zeki insan tembeldir.Eee bilim adamları diye sorarsanız onlar hem zeki hem çalışkan biz sadece akıllıyız..Ben tembelim hatta ultra tembelim tembel olmasam çok güzel olurdu..
Bu arada bu ailelere çok üzüldüm çoğu keşke çocuğumun üstün zekalı olduğunu bilmeseydim diyor.Deme öyle çocuğuna onun seveceği zeka gelişim oyunları al sonra ona ceza olarak değilde onunla keyif alarak hayal kurarak kitap oku,okut..Mümkünse legolar alın..İmkanınız varsa laboratuvar ortamları gezdirin.Akıllı olmak her konuda akıllı olacak değil ya.Mesela Beethoven bir dahi ama müzik dahisi çocuğunuzun neye dahi olduğunu bulunuz.Üstteki çocuk mesela belki bir resim dahisi olamaz mı?
Üzülmeyin anne babalar Türkiye'de şartların olmadığını fark ettim ama evde eğitim veren akıllı annelerde varmış mesela veya çocuğunuz okula gitsin ama siz hocasıyla irtibatta olun veya özel okullara göndermeye çalışın çocuklarınızın ufkunu açmak siz ailelere kalıyor olmuyorsa bu kadar dersiniz..Üzülmeyin..
Bu arada ciddi ve ya gayri ciddi konuştum lakin önemli olan çalışkan olmak..Hem akıllı hem çalışkansan aferin yok çalışkan ve tembelsen üzücü.Derslerimde kötü olmasam bile ders vakti ders yapmadığım bir gerçek.Ha annemlere göre bunun önemi yok geçiyorum dersler güzel geliyor o yüzden tembel olabilirim..
Bu arada dünyanın en zeki adamı olarak geçen Koreli Kim Ung-Yong(IQ 220)'un hayatına bakarsak bu üstün zekalı olmanın güzel gibi gözükürken ne zor olduğunu anlarsınız..
Allahtan ben üstün zekalı falan değilim ohh ben okumayı bile 3.sınıfta öğrendim ağalar dikleksi falandı her halde hoca aptal zannettiydi beni.. 
Not:En zeki kadını Marilyn Vos Savant (IQ 228) miş hay Allah yani bir kadın erkekten daha zekiymiş..
Gururduydum vallahi maşallah 
Bu Avrupa içinmiş..


Sabun köpüğü

Son bir aydır günler benim için anlamsız bir hızlılıkta ilerliyor hayatımı sanki uyumak için geçiriyorum.Ah akşam olsa da uyusam..Kafamın içindeki en derin mevzu bu aslında.Sabun köpüğü gibi parlak mis kokulu ama yok olabilir..
Bugün dejavu oldum hatta ileri boyutta.Metroda giderken bir anda gözümün önüne bir sahne geldi sınavda bildiğim tüm İngilizce tanımları unutuyor eve dönerken kara kara düşünüyordum.Ve sonuç aynısı oldu ilgin. kısmı dejavuda en fazla bir kaç saniye öncesini görürken 1 saat sonrasını gördüm ve evet aynen öyle oldu bildiğim herşeyi unuttum..Mühim değil bunu atlatacağım..
Bu arada yine uykum var..Uyumak istiyorum.
Bu arada Teyzoşum ne zaman benim paraya ihityacım olsa bana para veriyor ya benim Teyzoşumun kalbinde cidden aşırı temiz biri var yada şans..
Kim bilir..
Teşekkürler Teyzoş..
İnsanın Teyzoşunun olması güzel bir şey özünde..Teyzoş olanlar anlar beni..

14 Ocak 2014 Salı

Mutlu olmak için

Kuaföre gittim.Saçlarımı boyattım, küt kestirdim hiç acımadan kıydım herkesin acısını çıkartma yöntemi farklı ..Fön çektirdim makyaj yaptım yine güzel oldum.Ama gülümsemedim..
Markete gittim kendime cips,muzlu kek ve toblerone aldım belki bunlar iyi gelir.Ders zamanı geldi..
Bu arada canım arkadaşım yüzünden yine dilime bir şarkı dolandı.Ne alaka benimle o ayrı aşk acısı falan da çekmiyorum ama sevdim işte.
Altta link eskilerden..


13 Ocak 2014 Pazartesi

kaderim yalnızlık

Bazen korkuyorum sonsuza kadar yalnız mı olacağım.Kimse sevmeyecek mi beni.Daha doğrusu karşılıklı bir aşk yaşayamayacak mıyım.Sonra diyorum sus lan ağzına kürekle vuracağım.Sonu başından belli olan oyunlara girişiyorum.Sonra elimde kalıyor besbelli olay bu..Artık aşk meşk istemiyorum.
Artık akıllı kız olmaya karar verdim ders çalışacağım..Görün bakın neler oluyor!!

Neler yapıyorum ya..


Aslında bu arada çok abartılı bazı şeyler aldım ama hepsini koymak istemediğim için en hoşuma giden 2 şeyi paylaştım..Dün ilk kez bir parfüm deodorant için cidden para kıydım normalde ortalama 5-7 tl arası oluyor.Ama ben bunu görünce dayanamadım.Aslında Beyonce'a ait parfüm deodorantı beğenmiştim.Ama sonradan aklımı bu çeldi.Bu Victoria Beckham'a ait.Normal deodorantlara göre daha tuzlu 3,4 kat fiyat farkı var ama kalıcılığı daha fazla ve çok yumuşak insanın midesini bulandırmıyor..Bir daha alacağımı düşünüyorum ama aklım Beyonce da da kaldı onu da alacağım..
Arkadaşım S.nin teyzoşu İsviçreden getirmiş.Bildiğimiz Toblerone ama daha yumuşak olanı ben bayıldım gittiğim zaman almayı düşünüyorum..İsviçre migroslarında varmış..Eh şimdi bunu yum yum yapayım..

Üstüm başım hep pijama mazur görün..

11 Ocak 2014 Cumartesi

Yetenekli misin


Perşembe günü okulumuzda Yetenek Sizsiniz vardı.Aslında aklımda hiç yoktu ama arkadaşım S. çok gitmek istiyordu benimde aklım bir anda çelindi.Söylemesi ayıp bu hafta sınavlarım başlayacak ama umurumda değil herkesi rahatlığım rahatsız ediyor.Ben rahatım ne yapayım ilk defa bugün 3,5 saat çalıştım.Ben böyleyim ve böylede derslerimden geçebiliyorum..Hayır notlarım düşük olsa insanları rahatsız etse anlayacağım ama annem babam bile umursamıyor çünkü ben derslerimi geçiyorum.Ben buyum..
Neyse gittim tabii ki geç her zaman ki gibi .S. sıranın en önünce pisliklik yapıp aralarına girdim.
En önlerdeyim tabii donuyorum bu arada birden güvenlik görevlisi beni ittirdi en öne.Şok oldum zorla içeri soktular kızlar ilk alınıyormuş.İstemediğim  halde birde önlerde yere oturttular beni hemen jüriye yakınım istesem arkalarına bile otururdum ama istemedim.Niyetim onları görmek yada aileme el sallamak değildi.Yalnız sinir olduğum şey 18.30 da başlaması gereken şeye bizi 17.45 de getirip programı 20.00 de başlatmaları.Neyse ama şunu belirtmem lazım hazırlıkları çok güzel.Çok hızlılar.Mevlüt vardı "Var mısın Yok musun" oda orada keyifli bir oyun oynattı gençlere.Sonra Eser geldi gerçekten çok cana yakın bir insan.Egosuz harika biri herkes hayran kaldı ona.Hülya Avşar desen yaşına göre gerçekten çok güzel kadınmış televizyonda gördüğümden bile daha çok beğendim boylu poslu değil belki ama kilosu yaşına vücuduna uygun ve oda çok sempatik ama Acun bir havalar bir ego.Bir ara ekibinden birine Salak mısınız ? gibisinden bağırdı..Oylamalarda ise haksızlık yapmadı Allah var.Birde gruplar çok iyiydi biri hariç televizyona çıkarlarsa zaten herkes iğrenir o derece bayat esprilere içimden bile gülemedim.10 gibi bitti program evime gitmek için yola koyuldum.Gerçekten yorulmuşum.Ama iyiki gitmişim dedim.Bugünde bedel olarak ders çalıştım.İyide ettim yarın erken çalışıp ders yapayım akşama misafirlerimiz var.

İyi finaller!

8 Ocak 2014 Çarşamba

Aylin ve Audrey

Adı:Aylin(Ayşe Kulin'in kitabı) okuyanlar bilirler..Birde Zarafet(Audrey Hepburn) kitabını okudum..İkisi de biyografi kitabıydı neyse konu kitaplar değildi..

Bu iki kadını da kendime o kadar çok benzettim ki anlatamam..Mesela onlarda benim gibi aşk insanı..Ben hep aşkı aradım,mutluluğu,huzuru aradım mesela..Sanmayın ki bu insanı ciddiyetsiz yapar tam tersi hiç bir şekilde yapmaz..Çünkü hayatınızda mutluluğu aradığınız zaman sorun olmuyor.Tamam üzülüyorsunuz kalbi kırık kuş gibi dolanıyorsunuz ama en taş gibi kaya gibi duranda siz oluyorsunuz.
Sonra ortak noktalarımız mesela Aylin ve Audrey'de kendime yakın bulduğum giyim kuşam.Zaten Audrey benim idolüm onu çok seviyorum.
Bu iki kadında tıpkı benim gibi anaç yapıda..Aylinle ortak özelliklerimiz istemediği zaman tembel olabilen biriyken istediği zaman çok çalışkan.Savruk mesela bu iki kadın benim gibi sevdiklerine milyarlık hediye bile alsa para nereye gitti diye sormazlar..Öyleler o yüzden sevdim..Aylin'le yine en hoşuma giden şeylerden biri bugüne kadar benimle aynı hislere sahip insan görmemiştim mesela oda benim gibi bir Allah'a inanıyor ama dinlere de açık bir kadın benim gibi..Özünde dinler aynı bana göre de..Yine kötü,ahlaksızın terimi bende çok farklıdır.Gülmeyi,konuşmayı,her şeyi sevmeyi severim ben parayı çok düşünmeden benim olsun yarınlar biter gider diye yaşıyorum..Hiçbir şeyi telef etmeyi özellikleri sevgileri telef etmeyi sevmem ama sevmeye ayrı bir tutkum var..
Aylin'i okudukça onunla aynı zamanda yaşamadığıma çok üzülüyorum..Onunla arkadaş olmayı çok isterdim ne kadar çok imrendim..Eğer Aylin'i tanısaydım gerçekten severdim çünkü ben deli dolu hayat canlısı arkadaşlarımı çok severim.Kendim gibi insan bulmak zor..Benim düşünce yapımla uyumlu arkadaşlıklar her zaman bulamıyorum zaten çoğunluk gerçekten içimi gösterdiğim insan sayısı bir elin 5 parmağı kadardır..
Şimdi param var ve birazdan kendimi şımartmaya çıkacağım..Ben buyum böyle mutluyum ve arkadaşım E. ye hediye almalıyım.Ama ne alsam hiç bilmiyorum.Kendime bir etek almak çok istiyorum bakalım alabilecek miyim..Öpüyorum..


5 Ocak 2014 Pazar

Laboratuvar sınavı var dedilerBirde üstüne şu an gece 6.49 ve ben hastayım midem bulanıyor elim ayağım titriyor ve evet bugün sınavım var bugün 1,5 saat uyudum ya ben ..Uykusuzum üstelik durum baya vahim..
Sınavım dilerim güzel geçer bana bol şans dileyin..İlk kez bu kadar özendim bir şey çalışırken sizinle de paylaşmak istedim..


4 Ocak 2014 Cumartesi

Sen bana fazla iyisin

Bir Zuhal Olcay şarkısı gibiyiz.
Aynen böyleyiz her şeyimden şikayetçi oluyor.Sonra her seferinde özür diliyor ..Ah ah ama ben çok mutluyum kendimle olmaktan çok mutluyum.Kendi kendime öyle mutluyum ki başkasının beni mutsuz etme şansını bile vermeyecek kadar..
Eskisi gibi kafamı böyle şeylere yormadığım için iyiyim bazı kararlar verdim ve yarından itibaren onu uygulayacağım için iyiyim..
"Çok gülerim kızarsın ağlayınca kaçarsın .." aynen böyleyiz biz..Bana fazla iyisin canım ya..
Ben mi ben isyankarım boyun eğmeyen bir dişiyim her erkeğin taşıyacağı insan değilim ki ben ..Deli doluyum bir kere,çevremde pek çok erkek kız insan var,dik başlıyım mesela,istediğim her şeyi savunurum,sulu gözüm,güzelim birde,sertim..İşin aslı canım sen bana fazla iyisin..
Biz ancak Zuhal Olcay şarkısıyız..
Keyifliyim..


Ah Muhsin Ünlü-3

Geceye koyuldum.

Yıldızları dürüp kaldırmışsın
Çözdüm indirdim.
Aya gayri ihtiyari baktım, yıkanmış ağlıyordun
Mintanımı değiştirdim, gürze gül çaldım
Şems derlerdi inanmazdım
Sen kın dedin, inandım.

Ah Muhsin Ünlü

2 Ocak 2014 Perşembe

Heisenberg fıkrası

Biraz hastalık biraz ders saati yüzünden bir kaç kere derse gidemedim.Fakat bugün gittim.Stephen hocamız bir fıkra anlatacağını söyledi..

Bir gün Heisenberg otobanda araba sürüyormuş.
Bir trafik polisi durdurmuş.
Yaklaşan polis:Bay Heisenberg hızınız ne kadardı biliyor musunuz? 
diye sorunca,
Heisenberg:Hayır fakat konumumu söyleyebilirim.demiş.

Öncelikle hocamız bunu dedikten sonra tüm sınıf sustu kaldı bu bir fıkra fakat kimse gülmüyordu.
Ve bunu sadece ben anladım ve gülerek;
"Aaa evet çünkü konumunu bildiğinde hızı ,hızı bildiğinde yerini bilemez çünkü belirsizlik ilkesi var değil mi?" deyince hocamızda heyecanla "Evet" diyerek güldü ve tüm sınıf gülmeye başladı..
Koca sınıfta tek benim anlamam mı içler açısı bir durumdu acaba..

Beklediğiniz gibi elbette komik bir fıkra değil ama sanırım mantığını anlamadan kimseye de mantıklı gelmezdi.