i love modaturkiye

31 Ekim 2014 Cuma

İyiki Varsın Blog

Oturdum düşündüm de iyi ki bu blogu açmışım tüm yaşadığım aşklar,ayrılıklar,travmalar,depresyonlar,ilk heyecanlar hep bu blogumun içinde sanırım burası benim yuvam,saklı cennetim olmuş.
İyi ki var.
Oooo Yeahhh Adamın Dibi..

Yanlış anlaşılan ben

Bu postu okuduğum bir kaç postu okumam sebep oldu.Nasıl yanlış anlaşıldığımı görmek beni şaşırtırken üzdü.
Beni bilen bilir ben diğer insanlar gibi bağırıp çağırıp bir şey yapmak yerine susmayı tercih eden biriyim.Anlıyorum ki zamanında bu farklı görülmüş.Ve ben çok değer verdiğim bir insanı incitmişim onun her zaman iyi bir insan olduğunu bilmeme rağmen o benim hareketlerimi anlayamamış ve posttan okuduğum kadarıyla biraz zalim olduğuma hükmetmiş ,hatta başkasını unutmak için onu kullandığımı düşünmüş
Bu denli zalimlik gösterdiğim tek bir kişi var ve o kişi de hatırlarsanız beni çok rahatsız eden bir polis gençti.
Kimseyi unutmak için kimseyi kullanmadım.
Susma sebebim bunu kendim için olduğundan çok karşımdakinin mutluluğu için kendimi çekmem ,yanlış bir söz söyleyip olmayacak hasarlara sebep olmaktan korkmamdır.
Kimsenin kalbini isteyerek kırmadım bir kırdıysam bin kırıldım.
Ve her bir kırıklarımı teker teker öptüm kalbime geri koydum.


Dişil

Selam dostlar..
Uzun bir aradan sonra yine yine ben.Bugün konular daha dişil olacak o yüzden şimdiden erkeklere şans veriyorum kaçın gidin buradan ya da okumaya devam edin.
Normalde bu denli dişil konulara girmek istemeyen biriydim ta ki bir Meme kanseri yazısı okuyana kadar.Üstünde okudum düşündüm kendi bedeni mi ele aldım ve neden bilinmez değişen görüşlerimi yaşadığımız bazı şeylere dokunmak istedim.

Bir gün her zaman ki gibi çeşitli makaleler okurken Meme kanseri yazısını okudum.Ve erkek doktorların bazılarının yorumları gözüme ilişti;"Kesilen sadece bir yağ parçası." diyorlardı.
Bizim eşsiz kıymetli memelerimiz erkekler için bir yağ parçası kimileri için güzel bir fantezi yuvası idi yorumlarda.
Açıkçası gözüme iğrenç geldi.Birde şöyle diyorlardı;"Ameliyatla göğüsleri kesilen ,alınan kadınlar çok üzülmemeli sadece YAĞ parçası."
Orada duralım.
Belki anatomik,fizyolojik açıdan yağ olabilir ama bir bayan için göğüs çok kıymetli.
El,ayak ne ise memede o denli kıymetli.
Belki zahmetli ama mühim, hayatımızın öyle bir uzun zamanı onunla yaşıyoruz onu koruyoruz ki bizim en değerli parçalarımızdan biri haline geliyor.
Hiç bir kadının memesinden olma düşüncesini seveceğini sanmam.Tamam koşarken bizi rahatsız ediyor yada durmadan erkeklerin acayip bakışları var ama o memelerin gün gelip bir bebeği beslemesi düşüncesi başlı başına güzel sonra o denli bütünleşince ondan ayrı kalma fikri de zorlaşıyor.
Yani bu kadar acımasız Yağ parçası diyemezsiniz.
Demeyin.
Diğer bir konu yine bilirsiniz biz bayanlar her ay düzenli olarak adet görüyorlar.
Nedense yine çok bilmiş erkeklerin garip yorumları;"Stresli kesin adetlidir,aman be ne var bunda.."ve benzeri.
Sevgili erkekler eşiniz,nişanlınız,aynı evde yaşadığınız yada birliktelik yaşadığınız bir bayan olmadığı sürece bilemezsiniz.
Neyi mi?
Bir kadının ne zaman adet görmüş olacağını ben bile dışarıdan anlamıyorum bayan olmama rağmen siz nasıl yorum yapıp adettendir diyorsunuz pes.
Öncelikle erkekler yüzünden yıllarca dişiliğimden ne denli soğumuşum bunu anladım mesela.Erkekler marketlerde pet alanlara uzaylı gibi baktıkları için yıllarca babamıza git dedik.
Fakat neden doğurganlığımdan utanıyorum ki buda dişi olmanın bir ürünü demek ki sağlıklı yumurtluyorum demek ki gebe kalabilirim mutlu olmalıyım ve oluyorum.
Çünkü önemli olan sizin uzaylı bakışlarınız değil.
Bu arada hastayken her kadın stresli olacak diye bir şey yok sadece kan kaybı ve kadınlık hormonlarımızın değişimi bazı farklılıklar yaratıyor ama bunlar da sizi hiç yoracak şeyler değil.
Ağrılar hakkında yorum yapıyorsunuz ya bunu da bilemezsiniz bilmediğiniz her şeye o kadar biliyor numarası nasıl yapıyorsunuz hiç anlamıyorum.
Arkadaş hastaneye gidip iğne vurulanlarımız var öyle yani ..Ve biz bu şekilde okula,işe,yemeğe gidiyoruz çünkü kadınlar kadar acıya dayanıklı yaratıklar ve acılarını gizleyen canlı azdır.Sizin yanınızdan ayrıldıktan sonra nice kızlar lavabolarda can çekişir ağrı ile ama çıkınca dimdik yürür.Dişillik güzel olduğu kadar zorludur , mücadele ister.
Ve son dişillik konumuz gene üstat jinekolog erkeklerimiz hamileliğe el atmış yorum yapmışlar ;" Vay efendim ne çok büyütüyorsunuz."
Avuç kadar rahmin büyüyüp basketbol topu şeklini almadığı  için ,buna dayanamayan karınların çatlaklar içinde kalmadığı için,göğüslerin 2 beden büyüyüp acımadığı için,bebeğine süt emziremediğin zaman ateşin 39 dereceye çıkmadığı için,bebek o denli büyük olduğu için nefes alamadığın için,1mm lik vajinan 10 cm açıldığı için ,20 kglık bir ağırlık ile kemiklerini yararak içinden çıkmadığı için haklısınız siz yorum yapabilirsiniz çünkü siz her şeyi bilirsiniz .
Birde hamileyken sokağa çıkma diyenleriniz var ki.
İşte siz toplumun kadınlığı ile dişiselliği ile o kadar uğraştınız ki bir ulus kadınlığından utandı.
Üretkenliğimizi gizler olduk.Kendi bedenimizden o denli utandık ki toplumun yarısından fazlası vajinusmus yaşıyor.

Fakat ben sayenizde dişiselliğimi sevmeyi öğrendim.Kendime kızdım bunlar bu kadar mükemmel şeylerken.Her şey yepyeni bir canlı taşımam ,üretmem, doyurmam için bende varken niçin utanacaktım.
Memelerimi seviyorum onlar yağ değil.
Dişi olmanın bana verdiği zorluğa rağmen her bir parçamı seviyorum.
Her ay beni ziyaret eden dostumu seviyorum o benim sağlıklı olmamın ,içimde mutluluk büyütebileceğimin teminatı.
Bayan olmayı sevin.
Bayan olmaktan utanmayın.
Bayanlar olarak kendimizi sevelim.
Ve rica ediyorum erkekler artık bazı şeylere yorum yapmayın.Ben bir erkeğin bedeni için yorum yapmam çünkü bilmiyorum anlayamam.
Erkek olmak güzeldir.
Kadın olmak güzeldir.


10 Ekim 2014 Cuma

Diğer

Facebook diğer mesajları bilirsiniz..
Bana mesajlar gelir okurum cevap vermem.Açık olma nedeni ekleme talebi atamayan arkadaşlarım yazsın ben eklerim diye.
Sanırım ilk kez bu kadar manalı bir mesaj aldım hemde önünde yada arkasında ;tanışalım,seni mutlu edeceğim gibi anlamsız mesajlar yoktu..
Öyle güzel yazmış ki sağ olsun..

Bak, en iyisi ne yap biliyor musun?
Sevgini, görmeyi hak edene göster. Gösterdiğin sevginin değerini bilmeyene değil. Seninle olduğu için her gün mutlu olan insanlarla ol.
Bahaneler arayıp hayatından çıkmaya çalışanlarla değil.
Ve benden küçük bir tavsiye;
Ne herkesi adam yerine koyup güven, ne de herkesi adam yerine koy.

Bok

Kimi tanısam sen gibi kokar
Bok gibi yani.
Bok*.

*(Kişilikle ilgili bu bok lütfen yanlış anlaşılmasın.)

5 Ekim 2014 Pazar

Ruhuma Kuşlar Konsun Ben Onları Sevgi İle Beslerim

Hayat ne şahane ..
Mühim olan ne.
İnsanları mı diye sormadan edemiyorum.Her gün yineleniyorum.Her gün soruyorum Zeze ile bugün barışma ihtimalim olsa barışır mıyım?Hayır diyorum.Barışmam.Gurur değil.İkimizde suskunuz .İkimizde içimize döndük.Zezeden bana kalanlar bana güzel mis kokulu hatıralar.
Pis anıları atıyorum.
Okulda geziyorum boş boş herkes üzgünüm sanıyor.
Gülmüyorum diye depresyondayım sanıyorlar.
Hayır tek ihtiyacım düşünmek.Yüreğimi dinliyorum.
Bazen bir süre yüreğinin kapılarını kapatmak gerek.
Ama aşka bu.
Bir süre sakin dingin ama mutlu.
Benim yüreğimde öyle güzel şeyler var ki.
Eski Gülni odasında salya sümük ağlardı.
2 rulo peçete biterdi.
Herkese bağırır yalnız kalmak isterdi.Tüm dünya ondan nefret ediyor sanırdı.
Ama şimdi değil.
Musmutluyum.
Bayramda çalıştım işe gittim.
Paramı kazandım.
Dersler ve tez başlayacak..
Ben dolu doluyum..
Herkes iyi ki var.
Herkes olması gereken zamanda hayatıma giriyor ve gidiyor.Ne eksik ne fazla..