i love modaturkiye

4 Ağustos 2015 Salı

Aşk Acısı

Dün gece yine uyuyamadım 5 de ancak uyuyabiliyorum..Facebookta gezerken bir kız arkadaşımın saçlarını kestirdiğini bir tutamını boyattığını ve piercing taktırdığını gördüm..Ve düşün dedim ki ;biz kız bu kadar değişim yapıyorsa aşk acısı çekiyordur..
Neden bilmem biz kızlar aşk acısı çekince yada çok incinince kendimizi Anka kuşu gibi küllerimizden doğurmak isteriz yeni bir Ayşe,Fatma.. olmak isteriz..Aslında daha çok kendi canımıza kıyamadığımız için bir tür ayakta kalmaya çalışmaktır..Eğer başaramazsa zaten kendini de öldürür..Ben bunları düşünürken uzunca bir yazı yazmış..Ve paylaşmış..
Sonunda şöyle demiş.."İşte bende aşk acısını tattım.." ne üzücü değil mi?
Erkekler aşk acısı çekince ne yapar bilemiyorum ama biz kızların saç kestirdiğini, boyattığını herkes bilir..
Daha önceden fark etmiştim erkek arkadaşıyla ayrıldığını fakat belli ki silemiyor resimleri..Kimi resimleri siler atar ,kimi silemez ama sonuçta iki kişi de aynı şeyi yapmaz mı..Çocuğunda profiline gittim pek memnun gözüküyor hayatından atlamış bisikletine ülkeyi turluyor..Sahi mutlu mu oğlan..Kıza ;"Ben senin kadar sevmedim."demiş..Bir üstte öyle yazmış kız fakat darılmadığını da yazıyor sadece hayat neşesi yaşama isteğinin bittiğini yazmış..
Sanki insanlar hep aynı şeyleri yaşıyor ben,sen,o ...
Sanki herkes herkesin devamı..
Şahsen kendisine bir şey diyemem o kızın ama diyebilseydim derdim ki..
Sabret ..Bol bol ağla,bol bol hata yap ama asla ve asla vazgeçme..
Onun aşk acısı diner mi bilmiyorum belli ki yaraları derin..Anlıyorum onu tamiri zordur..Dilerim kalbinin yaralarını öpecek,tutup onu kaldıracak birini bulur..
Oğlanı zaten tanımıyorum şahsen..Fakat umarım o da mutlu olur fakat birini bu denli kanatarak mutlu olmak insanı acıtmaz mı hep merak etmişimdirim..Oğlan bilmeyecek,umursamayacak ama o kız daha çok ağlayacak ,çok deneyecek sevmeyi, çok deneyecek yok olup gitmeyi..
Sevgili aşk acısı çekenler..
Vazgeçmeyin..
Direnin..
Saçları kesin..
Rastalayın,piercingleyin ama asla vazgeçmeyin.

3 Ağustos 2015 Pazartesi

Yunan şarkıları

Canlar ,tüm savaşçılar merhaba bende size sevdiğim Yunanca şarkıları paylaşayım..Hemde kız olan okurlarımın biraz gözleri yakışıklı görsün ..Hadi başlayalım..

Konstantinos bebeğim ile tanışın bebeklerim..Gözleriniz bayram mı ediyor ama daha bitirmedim ..Devam devam..İşte tanıyın kızlar bu hayatımın aşkı ile ...
İlk görüşte aşk ya..Bu klip nedir bana açıklayın..Sakis bebesi daha çıtırlık delikanlı iken hey gidim hey..Sanmayın ki yaşlandı her şey bitti..Adamımız taş gibi..Nikos adındaki herkes yakışıklıdır..Bu oğlanın en büyük doğrusu saç rengidir..Bu klibinde ayrı bir şükela..

Evet kızçeler olay budur bizim ülkede hala 40 yaş üstü şarkıcılar var yahu...

İyi Dinlemeler Hepimize

Hayatımda bazı şarkılar var ki onları dinlemek bile bana pek çok kötü anı hatırlatırdı..Hatta öyle olunca dinlemezdim ..Fakat üstümdeki bu karanlıklar gitti ve bende kötü anılarımla vedalaşmak istedim ve aslında hepsi birbirinden güzel olan bu şarkıları sizlerle paylaşmak çok isterim..Artık hepsini dinliyorum ve bu benim özgürlüğüme özgürlük katıyor...
Zaman dedikleri gibi en büyük ilaçtır elbette insanda açılan yaraların izleri hep kalır ama önemli olan sızlanmak ve yaraları mı hatırlamaktır hayır önemli olan o yaralarla güçlenmek ve canın her yandığı an için ders almak ve hayat yolunda ilerlemektir..
Bundan sonra da hayatımı düşe kalka da olsa tüm olağanlığında savaşçı tadıyla geçireceğim..Ben olarak..Çoğalmaya çalışarak..Çoğaltarak..


90 lardan bu güzel şarkıyı kim dinlemek istemez..
Hatırlayanlar vardır belki aranızda..Yine 90 ların bağrından bir parça..
Artık özgür bir parça...İlk dinleyebildiğim şarkıydı ..
Canım güzel şarkı ..
Şukeladır..Hemen dinleyin..Hey gidim hey 
Seviyorum bu şarkıyı..Hasta derece güzeldir..
Dinleyin dinletiniz..Orhancıyım arabesk ruhluyum 80 ler 90 larım ben ..