i love modaturkiye

28 Ocak 2016 Perşembe

Feministim

Erkeklerden nefret etmiyorum..
Çirkin değilim..
Obez değilim..
Genelde öyle diyor ya erkekler..
Ha bir de yakışıklı bir sevgilim var..
Hani diyorsunuz ya "Feminizm koca bulana kadar "..Eh şükür onda da sorunum yok..Eee bu kız neden feminist ki şimdi..

Feministim çünkü dişi olmayı seviyorum kendimi erkeklerden aşağıda değersiz bir varlık olarak görmüyorum.Dişiliğimi seviyorum..Sizin gibi bende korkmadan sokağa çıkmak istiyorum kötü mü bu istediklerim..Ben işimde yükselince iftiralar mı duymak zorundayım..Neden kendi doğuracağım erkek çocuğu beni aşağılık bir yaratık olarak görsün..

Korkuyorum ..Erkeklerden..
Sabah okula giderken arkamdan hızlı yürüyen bir adam yaklaşınca yüreğim ağzıma geliyor..Üstüm de uzun montla gözlerim sadece açık haldeyken bana bir erkek ahlaksız laflar ettiği için okula giderken korkuyorum ve koşmak zorunda kaldım..Geçen sene metro da tacize uğradığım için korkuyorum..Yetmez mi..Korkuyorum sizden..Zarar veriyorsunuz sadece bu mu ..Ana sokakta akşam 6 da erkekler toplaşıyor diye yokuşu koşarak çıkıyorum kalbim çıkıyor kulaklarım zonkluyor..Gündüz o sokaktan geçerken "Mavi mavi masmavi." diye şarkı söyleyen vardı bir ara korkuyordum..Babam hastanede yatarken sabah 5 de kardeşimle koşarak eve doğru gittiğimizi önümüze 10 köpek çıktığını korkudan düşüp dizlerimizin sırtımızın dirseklerimizin kanadığını biz sizden korkmasak köpekler ürkmeyecek üstümüze koşmayacaktı..Ve lise dershane arkadaşım evli bir adamın  tecavüzünden kurtulmaya çalışırken başı taşla ezilerek öldürülmeseydi bu kadar korkmayacaktım..

Neden feministmişim erkekler..
Çünkü kızım korksun istemiyorum.Çünkü ben ürkek bir kıza dönüştüm..Fakat tez zaman da dövüş kursuna gitmek en büyük arzum..
Keşke ben korktuğum için erkek arkadaşım beni evden almak zorunda kalmasa..

Almanya da ıssız ormanda yürüyüp korkmadım ama Türkiye de kalabalıklar için de korkmasam keşke..
Feministim çünkü yaşam alanımı daralttınız..
Özgecan'ı öldürdünüz ,Aysun'a abisinin tecavüz etmesine sustunuz, Aysun kendini öldürdü ,Nevin kendine tecavüz eden adamı kesti,siz evde çocuk pornosunu keyifle izlediniz daha niceleri..

Oğlum olsa diyorum sizler gibi olur mu içim titriyor..
Kızım olsa başına bir şey getirir misiniz içim titriyor..

Biraz daha az korksam çok mu..Biraz mutluluk bize çok mu..Ben özgürüm özgür kalsam çok mu..Şu dünyada ki 50 yılımızı bize zorlaştırmasanız çok mu..

Nazar

Siz inanır mısınız ?
Ben bazen inanıyorum..Bazen saçma buluyorum..14 ayımıza girmemize sayılı saatler kala..Herkes çok güzelsiniz nazar değer dedikçe ödüm kopuyor..Resim koydum mesela pişman oldum..Demeyin öyle ..Olmasın öyle pis şeyler..
Aman kıçımızı kaşıyalım..Dişimize vuralım boncuk takalım.Gerçi ben mavi gözlüyüm yetmez mi?
Of diyorum..
Bu ara Darcy yani Tuxedo hep çalışıyor hep işte..Özlüyorum ama sanırım bu güvenim hiç aklıma ters bir şey getirmiyor..
Arada kıskandırıyorum.."İrlandalılar İskoçlar ne yakışıklı of İskandinavlar da ne kadar uzun." diyorum ..Çok zalimim ...
Benim sevgilim de sarışın sayılır(sayılır ama değil sarı alt tonlu göçmen bebesi)...Türkiye ortalamasından da uzun şükür .. Ne isteyeyim Tanrıdan ben daha ...
Neyse nazarlardan korusun Tanrı o zaman bizi..

17 Ocak 2016 Pazar

Fall in love


Tam 7 yıl oldu

2009 yılından beri yazıyormuşum bu bloga ..En başından beri burası benim için günlüktü..Hep öyle oldu.Sevincimi,kederimi,öfkemi,sevgimi,tadımı,tuzumu her şeyi koydum.Geçmiş yazılarıma bakıyorum neler yaşamışım 7 yılda 7 koca yıl.Neler kaybedip neler kazanmadım ki ne ecel terleri döküp ne sevinçler tatmadım ki.
Hatalar yaptım çoğu zaman ,doğrularımı bırakmadım çoğu zaman.Öfkelendim ağır konuştum elbette pişman çok oldum.
Kısaca çok ağladım çok düşündüm.
Tamamen büyümeye başladım özellikle 23 yaşımdan 25 e geldiğim şu zamanlarda gerçekten büyüdüm.Tanrım 21,22 yaşlarıma neler sığdırdım.
Tam olarak gençliğimin tüm kederi sığdı beni büyüttü.Bana en çok kendime güvenmem gerektiğini ,kendi kalbime güvenmem gerektiğini ,diğer kalplerin çabucak değiştiğini ,kendi ayaklarımın üstünde durmam gerektiğini ,her şeye dik durmanın güzelliğini, gururumun ne kadar yerinde olduğunu anladım..
Dolu dolu yaşadım kalben ...Hep aradım durdum sevgiyi bir çiçek ,bir kitap,bir kadın,bir erkek ,bir yaprakta..Hiç değişmemişim hala koşulsuz seviyorum dünyayı..Belki hiç güvenmiyorum insanlara ama seviyorum yaşamı..
Tüm o yapraklar ,rüzgarın sesi ..Serçeler hala etkiliyor beni.
Hiçbir zaman çılgın olmadım olamam da..
Hiçbir zaman gururumu aşmadım aşamam da..
Hiçbir zaman hayta değildim olamam da..
Belki sıcaktım ateş gibi belki soğuktum buz gibi ama sebepsiz değildi hiçbir zaman.Hatalarım bile sebepliydi..
7 yılda ola her şey olması gerekliydi..
Hint doğu felsefine çok inanırım ben..
Orada derler ki;
                        Hayatına giren herkesin,her şeyin bir sebebi var zamanı gelince girer zamanı gelince giderler..Sebepsiz değildir...
13 Ocak 2016 Çarşamba

Öğretmen Hanım

Selamlar olsun şen yuvamın güzel kuşları...
Bu kız formasyon kazanmış , anneciğinin hayali gerçek olmuş...Bu kız öğretmen hanım oluyormuş...Haydi hayırlısı olsun..