i love modaturkiye

29 Mayıs 2013 Çarşamba

Post Modern Türkiye

Emine Erdoğan
Hayrünisa Gül

Cumhuriyet kadınları

Cumhuriyet kadınları


Evet üstteki o iki resimdeki bayanlar kesinlikle post modern Türk bayan değiller.Hele Emine hanım hiç.Otur yavrum sıfır..
3.köprü yapımı şu an canlı yayın verilirken bile üstüne giydiği o acayip eşyalara bakın ya.Bir kere asalet yok sıfır..Hayrünisa hanım ondan on kat daha şık ve zaten Emine hanım ekstradan onu kıskanmıyor mu..
Şu iki bayanın yüzlerine bakın bir diyin ya hangisi daha masum duruyor..
Birileri First Lady olamadı ya..
Ya para toplayıp şunların üstüne çeki düzen verelim lütfen ya o boğazlarını biraz daha sıkarlarsa boğularak can vereceklerini düşünüyorum artık.Türk kadınını cahil ve yobaz hale getirmeye çalışıyorsunuz..
Gerçek Türk kadını şu alttaki iki karede..
Özellikle 1930 lu yıllardaki bu kareleri tercih ettim..Yıl olmuş 2013 Türkiyedeki kadınlar ne hale getiriliyor..
Ey bayanlar uyanın ya..
Erkeğin gözü kaymasın kapatalım..
Bu zihniyeti size onlar yayıyor siz çatalınızı ,bacaklarını düzgünce kapatın yeter ya..Bir kere bakmak isteyen herif her zaman bakar önce bir edep olmalı insanda..Zaten erkek milleti bir alem evde karısı tülden elbiseler giysin sokakta gözleri bile gözükmesin.
Allah bizi tamamen kapatmak isteseydi çıplak dünyaya getirmezdi canım.
Siz gidin o cahilleri kandırın..
Tabii ülkede cahil çok.
Ben inanç için kapanana karşı değilim benim nenelerim de yazma takarlardı ama bu elbiseleri de giyiyorlar hala.Edep ve namusun kıçla başla olmadığını biliyorlar..Bizde bir söz vardır,"Kızım eline ,diline ,beline  sahip çıkacaksın."derler..Bizde böyledir.Biz efendi gibi eteğimizi giyeriz onunla edebiyle oturup kalkmasını biliriz.Elimizle bağrımızı örtmeyi de biliriz.Bize din öğretmeyin.Komşumuz sözde kapalı ama anneme devamlı kocasıyla yaptığı yataktaki şeyleri anlatıyor annem kaç kez tersledi benim annem kapalı değil hangisi edepli acaba..
Aynı kişiler evlerine kız getirip onun bunun kızını ifal edip sonra utanmadan "Ah umarım evlendirecek birini bulurlar." diyorlar siz alın senin oğlun kirletmedi mi o kızın namusunu ama yok onlar müslüman yahu..Biz açıklar değiliz..
Biz kiralık veya satılık eviz onlar sahipli değil mi öyle diyor bunlar..
Türk kadını bu değil..
Gerçek Türk kadını kitap okumalı..Akıllı olmalı.Hakkını savunmalı..Kurtuluş mücadelesindeki Kara Fatmalar,Sabiha Gökçen'ler nerede..Neredesiniz kadınlar..Sizi erkeklerin böyle iğrençleşmesine izin mi vereceksiniz..
Biz göçmenlerde kız dediğin erkek gibi yetiştirilir bizde kız dediğin okutulur akıllı olur,çalışkan olur.Öyle erkeğe tamah etmez muslukta tamir eder,lambada değiştirilir.Siz ne oldunuz böyle..Siz evlenip adamın koynuna girip 3 çocuk yapma derdindesiniz..Yazık..
Nerede o Cumhuriyet Kadınları nerede bunlar..
Yazıklar olsun..
Baş kapatmak ile namus olunsaydı şu an Afganistan,Suudi Arabistan ve Pakistan en çok beden işçisi kadına sahip ülkeler olmazdı ..Al işte başını kapatıyor beli sıyırıyor parayı alıyor..Sizin namus anlayışınız bana uymadı erkekler..Biz böyle öğrenmedik anamızdan babamızdan..
O kadınları o hale sürükleyen sizsiniz o ayrı.
Allah'ın kötülediğiniz İbranileri bile ve ben asla kötülemem dünyada her ırk eşittir.Adamlar 1 metreyi görmeyi engelleyen gözlük yaptılar ki kadınlara bakmamak için ve şöyle diyorlar;"Kabahat öyle giyinen kadında değil bizim nefsimizde bizde kendi nefsimizi yenmek için bunları yaptık.".Adamlar olayın farkında..Sonuna kadar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder